جلوگیری از برگزاری همایش اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری‌ ایران در اهواز به دلیل استفاده از «کروات»!

وب سایت حکومتی جماران نوشت:همایش سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران که قرار بود امروز در شهر اهواز برگزار شود به دلیل مداخله حراست سالن و جلوگیری از سخنرانی وکلایی که کراوات زده بودند،‌ مختل شد.

اسماعیل جویجری، نایب رییس کانون وکلای استان خوزستان با اشاره به جلوگیری از برگزاری مراسم افتتاحیه این همایش گفت: «نیروی حراست محل برگزاری مراسم درخواست کرد که وکلا کراوات نزنند و به همین دلیل از برگزاری مراسم افتتاحیه همایش جلوگیری کردند.»

جویجری در پاسخ به این‌که نیروی که از برگزاری مراسم جلوگیری کرده‌اند، ضابط قضایی بوده‌اند یا خیر، عنوان کرد: این نیروها ضابط قضایی نبوده‌اند و نیروی حراست وابسته به سازمان آب و برق خوزستان بودند و در پاسخ به ما اعلام می‌کردند که مدیریت چنین درخواستی کرده است، حال این که مدیریت کدام بخش است، اطلاعی به ما نداده‌اند.

این وکیل دادگستری گفت: رییس جمهور امروز به سوریه سفر کردند و با رییس جمهور سوریه که کروات زده بود دیدار کرد. همه روزه سفرا با کروات به دیدار وزرا و مقامات عالی کشور می‌روند و مهم‌تر این‌که مقام معظم رهبری با افرادی بسیاری دیدار داشته‌اند که کروات زده بودند.

جویجری ادامه داد:  مساله کروات زدن نه غیر قانونی است و نه غیر اخلاقی، چرا باید با یک خواسته غیر منطقی از برگزاری یک همایش جلوگیری شود. این اقدام بر خلاف قانون بوده است و ما قطعا اقداماتی انجام خواهیم داد.

کاوه راد،‌ یک وکیل دادگستری هم در اینستاگرام خود نوشت که مسئولان سالن گفتند تا کراوات‌ها را باز نکنند بلندگوهای سالن را روشن نمی‌کنند. جویجری گفت که نیروهایی که از برگزاری مراسم جلوگیری کردند ضابط قضایی نبودند و نیروی حراست وابسته به سازمان آب و برق خوزستان بودند و گفتند که مدیریت چنین درخواستی کرده است.

اینرا هم بخوانید

جمهوری اسلامی در دو روز گذشته ٨ نفر را در زندانهای قزلحصار و شیراز اعدام کرد

امروز یکشنبه سی و یکم تیرماه، حکم چهار زندانی که پیشتر از بابت اتهامات مرتبط …